چاپ سر نسخه

یکی از اصلی‌ترین مواردی که هر پزشک به آن نیاز دارد، سرنسخه پزشکی است. تجویز دارو و ارائه توصیه‌های پزشکی بدون سرنسخه، برای هیچ پزشکی (فارغ از تخصص) امکان‌پذیر نیست. طراحی شیک و اصولی و چاپ باکیفیت سرنسخه، تاثیر بسزایی در افزایش اعتبار و وجهه پزشک دارد. مجموعه تیم گرافیک، طراحی و چاپ آنلاین انواع سرنسخه پزشکی را با گارانتی کیفیت و ضمانت کمترین قیمت چاپ در ایران به شما ارائه می‌دهد.

12

مشاوره رایگان چاپ سرنسخه پزشکی

اگر سوالی درباره چاپ سرنسخه پزشک دارید، فرم را پرکنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل کنند

سفارش آنلاین چاپ سرنسخه پزشکی

۱- لطفا رنگ سرنسخه مورد نظر خود را از میان نمونه های پایین همین صفحه انتخاب نمایید.
2- فرم زیر را بادقت تکمیل کنید تا نمونه سرنسخه مورد نظرتان برای شما ارسال گردد.
3- اگر امکان پرکردن فرم برای شما وجود ندارد، می توانید از طریق شماره 09372175263 اطلاعات خود را برای ما تلگرام یا واتساپ نمایید و همانجا طرح مورد نظر خودتون رو دریافت کنید.
4- جهت تسریع در انجام کار با ما در تماس باشید. 09121735683 – 09125025800

5- اگر تمایل دارید که خودتان سرنسخه را طراحی کنید، می­توانید فایل مورد نظر را دانلود کنید . پس از اصلاح ، فایل را به صورت JPEG درآورده و برای ما ارسال نمایید.

قیمت چاپ سرنسخه تک رنگ

تعداد۱۰۰۰ برگ۲۰۰۰ برگ
قیمت8۰۰.۰۰۰ تومان۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان

نمونه چاپ شده سرنسخه پزشکی

قیمت چاپ سرنسخه 4 رنگ

طراحی چاپ سرنسخه 4 رنگ با طرح دلخواه شما
طراحی رایگان نمونه دلخواه شما با قابلیت چاپ عکس
شما می توانید از میان طرح های زیر طرح مورد نظر خود را انتخاب نمائید.
همچنین اگر طرح خاصی مد نظرشماست میتوانید عکس آنرا برای ما ارسال نمایید.
ما سرنسخه شما را رایگان طراحی و آماده چاپ می نماییم.

تعداد۱۰۰۰ برگ۲۰۰۰ برگ
قیمت۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان

نمونه چاپ شده سرنسخه پزشکی 4 رنگ

آشنایی با سرنسخه پزشکی

سرنسخه برگه‌ای است که پزشک، داروساز یا هر فرد دیگری که در این حوزه فعالیت می‌کند، داروهای مرتبط را در آن تجویز کرده و سپس آن را به شما تحویل می‌دهد. سر نسخه می‌تواند مامایی، آزمایشگاهی، بیمارستانی، کلینیکی یا هر نوع دیگری باشد.

 به هر حال، زمانی که شما به پزشک مراجعه می‌کنید، قطعاً به دارو نیاز دارید و پزشک داروهای گوناگون را برای اینکه شما بتوانید از داروخانه تحویل بگیرید در سرنسخه یادداشت می‌کند. بدون هیچ اغراقی تمام کسانی که در حوزه پزشکی و مراکز درمانی فعالیت دارند، باید به اهمیت چاپ سر نسخه پی ببرند.

به این دلیل که کیفیت طراحی سرنسخه حرف اول را می‌زند و اگر کیفیت طراحی و چاپ انواع سرنسخه بالا باشد، قطعاً خدمات پزشکی به صورت قابل قبول‌تری ارائه می‌شوند و روی ذهن بیمار هم تاثیر مثبتی می‌گذارد. معمولاً سرنسخه می‌تواند بهترین گزینه برای تبلیغ کار پزشک یا کلینیک مورد نظر هم باشد و به همین دلیل، حرفه‌ای بودن در چاپ و طراحی آن بسیار موضوع حائز اهمیتی به شمار می‌آید؛ چرا که اگر سر نسخه کیفیت چاپ بالایی نداشته باشد، نمی‌توان حس اعتماد و اطمینان را در بیماران و مراجعه کنندگان به بهترین شکل ممکن تقویت کرد.

ضرورت چاپ سرنسخه چیست؟

در مورد اهمیت و ضرورت چاپ سر نسخهاگر بخواهیم با شما صحبت کنیم، باید بگوییم که سر نسخه مانند دیگر چاپ‌های کاغذی نیست که تنها سطح کسب و کار شما را ارتقاء دهد، بلکه امروزه سرنسخه پزشکی یکی از ابزار بسیار مهم به شمار می‌آید که قطعاً در ابعاد و اندازه متفاوت می‌تواند مورد استفاده و کاربرد قرار گیرد؛ همچنین باید بدانید آن دسته از افرادی که دفترچه بیمه ندارند، به این سر نسخه‌ها قطعاً نیاز دارند؛ چرا که تجویز دارویی و مراقبتی در سرنسخه یادداشت می‌شود که البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی و حذف دفترچه‌های کاغذی هم کاربرد کمتری پیدا کرده است، اما در برخی از موارد برای اینکه بتوان از دستورات پزشکی به بهترین شکل ممکن پیروی کرد، سرنسخه بسیار جایگاه مهمی را از آن خود می‌کند.

رنگ های مورد استفاده در چاپ سر نسخه

حال که در مورد جایگاه سرنسخه با شما صحبت کردیم، بهتر است بدانید که چاپ آن نباید حتماً رنگی باشد. معمولاً این چنین ابزاری بایدیک طیف رنگی ملایم و آرامش بخش را به خود بگیرند و به همین خاطر با در نظر گرفتن روانشناسی رنگ‌ها می‌توان گفت، اگر توجه کرده باشید معمولاً بسیاری از سر نسخه‌ها با رنگ‌های آبی و سبز چاپ می‌شوند و به هر حال، هر چقدر چاپ این ابزار با رنگ‌های ساده‌تری انجام شود، جنبه تبلیغاتی آن بیشتر درمعرض نمایش قرار می‌گیرد.

اطلاعاتی مهم برای چاپ سرنسخه پزشکی

در هنگام چاپ سر نسخه معمولاً با نمونه‌های زیادی روبرو می‌شوید، اما باید بدانید که در سر نسخه پزشکی چه اطلاعاتی قرار می‌گیرند. باید گفت از جمله اطلاعات بسیار مهم در چاپ این چنین ابزاری درج نام و نام‌خانوادگی پزشک یا نام مرکز درمانی است و سپس نوبت به مدرک و تخصص پزشک می‌رسد یا اینکه باید در حوزه تخصصی درمانی و خدماتی که ارائه می‌دهد هم در سر نسخه توضیحاتی داده شود، ناگفته نماند که آدرس، شماره تلفن مطب یا مرکز درمانی هم جزء اطلاعات بسیار مهم در سرنسخه به شمار می‌آیند و در این بین، شماره نظام پزشکی و اطلاعاتی در پروانه پزشکی که موجود است را هم نباید نادیده گرفت. درج اطلاعات به صورت فارسی و انگلیسی و درج آدرس ایمیل هم همگی از جمله اطلاعات بسیار مهم برای چاپ انواع سر نسخه به حساب می‌آیند.

نکات مهمی که برای چاپ سرنسخه باید بدانید

برای چاپ سرنسخه باید توجه داشته باشید که اگر نکات و ملزوماتی رعایت نشوند، قطعاً مشکلات ریز و درشت زیادی به وجود خواهند آمد. معمولاً اگر سفارش چاپ و طراحی سرنسخه بسیار تخصصی باشد، طراح باید تخصص پزشک را هم مد نظر قرار دهد. به عنوان مثال، چنانچه سر نسخه مربوط به حوزه گوش و شنوایی باشد، باید طرح گوش یا هر چیزی که به آن مرتبط است برای تمایز سرنسخه در آن درج شود و به همین دلیل است که نمی‌توان جنبه تبلیغاتی طراحی سرنسخه را هم نادیده گرفت.

به خاطر داشته باشید که باید در طراحی سرنسخه حرفه، مهارت پزشک و کلینیک مورد نظر را به بهترین شکل ممکن مشخص کرد و به همین دلیل، وزارت بهداشت سایزهای استانداردی را برای چاپ این ابزار مشخص کرده است که معمولاً A5 متداول‌ترین اندازه و سایز به شمار می‌آید.

استفاده از چند رنگ برای طراحی سر نسخه کاملاً مد نظر است که البته باید بدانید سادگی برای انتخاب طرح رنگرا نباید نادیده گرفت. در این بین، خوانایی بالای کاغذ هم موضوع مهمی است و به همین خاطر، بهتر است از کاغذ تحریر و کتان استفاده شود که معمولاً چاپ سرنسخه به صورت چاپ آفست بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیردو فونت آن هم باید در عین زیبایی که دارد، خوانایی خوبی هم داشته باشد.

بهترین کاغذ برای چاپ سرنسخه

سؤالی که بسیار مطرح می‌شود این است که برای چاپ سر نسخه از چه کاغذی می‌توان استفاده کرد؟

باید گفت معمولاً برای چاپ سر نسخه‌های پزشکی باید از کاغذی استفاده شود که رنگ جوهر به راحتی روی آن پخش نشود و فرد بتواند به راحتی به نوشتن روی آن اقدام کند. به همین خاطر، می‌توان گفت کاغذتحریر یک گزینه عالی برای چاپ به شمار می‌آید؛ چرا که نوشتن روی آن به راحتی انجام می‌شود.

در صورتی که کاغذ گلاسه به این دلیل که جوهر روی آن پخش می‌شود، چندان کاغذ مناسبی به شمار نمی‌آید که البته باید بدانید که کاغذهای تحریر بسیار مقرون به صرفه هم هستند و می‌توانند شما را بابت انتخابی که دارید راضی نگه دارند.

کاغذهای گلاسه برای تبلیغ خدمات به دلیل درخششی که دارند، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما برای چاپ ابزاری مانند سر نسخه معمولاً جنبه تبلیغات به کم‌ترین حد خود می‌رسد و به همین دلیل، بیشتر خوانایی و نوشتن روی کاغذ موضوع مهمی به شمار می‌آید.

معمولاً برای چاپ انواع سر نسخه پزشکی می‌توان از گرماژهای ۸۰ تا ۱۰۰ گرم هم استفاده کرد؛ چراکه نتیجه قابل قبولی را به وجود می‌آورد و البته برخی از افراد که قصد دارند نسخه آن‌ها دوام بیشتری داشته باشد کاغذ کتان را گزینه قابل قبول‌تری پیشنهاد می‌دهند.

ابعاد استاندارد سر نسخه پزشک

در مورد استانداردی که برای چاپ سر نسخه می‌توان گفت، باید گفت که  سرنسخه به دو صورت افقی و عمودی معمولاً چاپ می‌شوند اما رایج‌ترین مدل آن حالت افقی است. به این دلیل که در سرنسخه افقی باعث اطلاعات در حاشیه آن قرار گرفته، در صورتی که در حالت عمودی معمولاً اطلاعات در بالای کاغذ چاپ می‌شوند و عمدتاً اندازه‌ای را که می‌توان نام برد در سایزهای A4 و A5 است که به حالت‌هایی که گفته شد چاپ می‌شوند ولی اندازه‌هایی که می‌توان در نظر گرفت شامل 14.5*20 سانتی‌متر،  17*24 سانتی‌متر،  14.85*21 سانتی‌متر و  17.6*25 سانتی‌متر هستند.

راهنمای انتخاب یک مجموعه معتبر برای چاپ سر نسخه

برای چاپ سرنسخه پزشک موضوعی که بسیار مد نظر و اهمیت قرار می‌گیرد، این است که به یک مجموعه معتبر مراجعه کنید؛ چرا که چاپ این چنین ابزاری در طرح و سایزهای استاندارد و گوناگون با کاغذهای مختلف انجام می‌شود و اگر جزئیات برای شما مهم است، باید بدانید که یک تیم ماهر در هنگام طراحی به صورت سفارشی می‌تواند به بهترین شکل ممکن به چاپ انواع سرنسخه برای شما بپردازد. مجموعه‌ای که انتخاب می‌کنید یک چاپخانه اختصاصی در اختیار داشته باشد، قطعاً به نفع شماست و همین امر باعث می‌شود تا با تجربه و تخصص بالا بتوانند شما را از صنعت چاپ با کیفیت و دقت بالا راضی نگه دارند. توجه داشته باشید که در قیمت چاپ این ابزار معمولاً جنس کاغذ، مهارت تیمی که مشغول طراحی و چاپ هستند و همچنین اندازه چاپ جزء عوامل بسیار موثر به شمار می‌آیند.

برای چاپ سر نسخه پزشکی هرآنچه که لازم و ضروری بود را مورد بررسی قرار دادیم. بهتر است بدانید که امروزه استفاده از چنین ابزاری یعنی سرنسخه در حوزه پزشکی بسیار مورد اهمیت قرار می‌گیرد و طبیعتاً کیفیت چاپ و طراحی آن را هم نباید نادیده گرفت. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که تکنولوژی حرف اول را می‌زند و به همین دلیل، فرایند چاپ این ابزار به هیچ عنوان پیچیده نیست و تنها کافی است که به مهارت تیم ماهر و کاربلد دفتر فنی مرسدس اعتماد کنید تا از نتیجه کار رضایت کافی را داشته باشید. مجموعه‌هایی که اعتبار و سابقه بالایی دارند قطعاً تنها به سود خود نمی‌اندیشند و کسب رضایت مشتریان را در اولویت خدمات‌دهی خود قرار می‌دهند.

سوالات متداول چاپ سرنسخه پزشکی

متداول‌ترین اندازه برای چاپ سر نسخه کدام سایز است؟

متداول ترین و بهترین سایز برای چاپ سرنسخه، A5 است.

آیا از رنگ خاصی برای چاپ سر نسخه می‌توان استفاده کرد؟

خیر، در این شرایط روانشنایی رنگ مدنظر قرار می‌گیرد که رایج‌ترین رنگ‌ها آبی، سبز و صورتی هستند.

بیشترین گرماژی که برای چاپ سرنسخه مدنظر قرار می‌گیرد چند است؟

گرماژهای ۸۰ تا ۱۰۰ گرم

امتیاز دهید

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *