انواع کاغذ در چاپ فاکتور رسمی

فاکتورهای رسمی یکی از پرکاربردترین برگه های چاپی برای هر کسب و کاری است. برای چاپ فاکتور رسمی نیازی به طرح ندارید، فقط اطلاعات شرکت خود را برای ما ارسال کنید و از فرم آماده شده ما استفاده کنید و فاکتور رسمی خود را به تعداد کپی و تیراژ درخواستی دریافت کنید. اما برای چاپ فاکتور با طرح دلخواه می توانید طرح خود را برای ما ارسال کنید یا طرح خود را به ما بسپارید. فاکتورهای رسمی به دو صورت بدون کربن و الوان که بدون نیاز به کاربن است موجود است و بنا به نیاز و انتخاب شما در نسخه های دو، سه و چهار صفحه چاپ می شود. اگر فاکتور شما نیاز به تایید بخش مالی ندارد، می توانید انتخاب کنید که آن را بدون شماره گذاری کنید یا آن را با شماره دیجیتال چاپ کنید و سفارش خود را ظرف یک روز دریافت کنید. اگر به شماره سریال نیاز دارید، ممکن است تهیه فاکتور رسمی بیشتر طول بکشد. اگر مایل به دریافت یا توضیح فاکتور خود هستید، لطفا گزینه مناسب را انتخاب کنید. مشاهده آنلاین فوری قیمت‌های محاسبه‌شده به‌عنوان گزینه‌های مختلف متفاوت، قیمت‌ها کاملاً به‌روز هستند و ثبت سفارش شما برای فاکتورهای رسمی آسان است. چاپ فاکتور رسمی دارایی ملخی برجسته قرمز

کاغذ مورد نیاز برای چاپ فاکتور رسمی

برای چاپ فاکتورهای رسمی اموال می توان از کاغذ کپی بدون کربن یا کاغذ الوان استفاده کرد. کاغذ کپی یا کاغذ کپی بدون کربن با روکش خاصی تولید می شود که با اعمال فشار و بدون استفاده از کربن رنگ آبی یا سیاه را به کاغذ زیرین منتقل می کند. چاپ فاکتور بدون کاربن معمولاً در چندین نسخه ارائه می شود و از کپسول های رنگی بسیار کوچک در پشت اولین نسخه برای انتقال تصویر یا متن به صفحه پشتی استفاده می شود. این نوع کاغذ با نام NCR نیز شناخته می شود و گرمای رایج این نوع کاغذ 40 تا 240 گرم است. البته توصیه می شود هنگام چاپ صورتحساب مالیاتی رسمی از کاغذ کپی بدون کاربن استفاده نکنید زیرا ممکن است بعد از مدت ها نوشته روی برگه دوم و سوم پاک شود.
اگر از چاپگر برای صدور فاکتور استفاده می کنید، توجه به نوع کاغذ فاکتور رسمی ضروری است. برای چاپ روی کاغذ کپی بدون کربن باید از چاپگر ماتریس نقطه ای استفاده کنید. اگر چاپگر شما لیزری یا جوهرافشان است، باید از کاغذ کپی بدون کربن استفاده کنید.

چاپ فاکتور رسمی

۱- لطفا طرح بنر مورد نظر خود را از میان نمونه های پایین همین صفحه انتخاب نمایید.

۲- شماره طرح و تغییرات را به شماره 09372175263 واتساپ یا تلگرام کنید تا نمونه طراحی شده همانجا برای شما ارسال گردد.

۳- جهت تسریع در انجام کار با ما در تماس باشید – 02166405930 02166476539 09121735683 09125025800

فاکتور رسمی

فاکتور رسمی چیست؟

در رابطه با این سوال که فاکتور رسمی چیست باید بگویم که تعاریف و مشخصات زیادی از فاکتور رسمی وجود دارد که برخی بسیار جذاب و برخی بسیار پیچیده هستند. اما در اینجا ساده ترین تعریف را در مورد فاکتور رسمی ارائه می دهیم. در بین شرکت ها و مشاغل، حسابداران و نمایندگان خرید بیشتر با فاکتورهای رسمی آشنا هستند. مشخصات چاپ فاکتور رسمی دارایی
صورتحساب های رسمی مطابق مقررات وزارت مالیه و وزارت دارایی تهیه و به تایید ریاست مالی می رسد. با این حال، فاکتورهای غیررسمی فقط برای مراجعه مشتری هستند و استانداردهای مورد تایید ملک را در نظر نمی گیرند. دقیقاً به همین دلیل است که فاکتورهای غیررسمی را نمی توان به وزارت مالیه ارائه کرد.

عوامل مهم برای چاپ فاکتورهای رسمی

چاپ فاکتور به عواملی مانند کاغذ فاکتور (کاغذ الوار یا کاغذ کپی بدون کاربن)، رنگ چاپ (سیاه و سفید یا رنگی)، صحافی فاکتور (نوع شماره: شماره برجسته یا شماره معمولی) و غیره بستگی دارد. پس از انتخاب کاغذ مورد نیاز (کاغذ کپی بدون کاربن یا کاغذ معمولی) نوع رنگ چاپ را انتخاب کنید، برای هر فاکتور می توانید از چاپ فاکتور تک رنگ (سیاه و سفید) یا چاپ فاکتور چهار رنگ (تمام رنگی) استفاده کنید. برای چاپ فاکتور سفارشی می توانید طرح خود را برای ما ارسال کنید، در صورت نداشتن طرح لطفا لوگو و مشخصات شرکت خود را برای ما ارسال کنید تا طراح ما پس از دریافت هزینه کار، فاکتور را به صورت ویژه برای شما طراحی و چاپ کند. فاکتور مورد نیاز پس از دریافت برای تایید مشتری.
صحافی فاکتور

توزیع نسخه های مختلف فاکتورها با توجه به عملکرد و تعریف موسسه متفاوت است، به طور کلی نسخه اول سفید و نسخه های بعدی رنگی است. توزیع نسخه های کاغذ کربنی مهم است، اولی سفید و آخری معمولاً زرد است تا به نسخه بعدی کپی نشود. نسخه میانی صورتی، آبی و سبز است. Perphrase برای فاکتورهایی که کل نسخه را توزیع می کنند استفاده نمی شود، به جای آن از Sarchesb استفاده کنید. زیرا در اکثر اشکال چند قسمتی قسمت آخر ثابت است و قابل تقسیم نیست.فاکتور رسمی بدون ارزش افزوده | فاکتور رسمی(در تب جدید مرورگر باز می شود )

فاکتور رسمی تایید شده توسط واحد مالی

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در چاپ فاکتورهای فروش رسمی برای مقاصد مالیاتی باید مورد توجه قرار گیرد، شماره سریالی است که باید بر روی فاکتور رسمی درج شود. تنها شماره سریال مورد تایید اداره دارایی، شماره سریال قرمز است که با چاپ افست و دستگاه اهرمی روی فاکتور چاپ شده است. این شماره برای اهداف شناسایی توسط ماموران وزارت خزانه داری است. فاکتورهای رسمی فاکتورهایی هستند که توسط اداره مالی برای وصول مالیات بر ارزش افزوده تایید شده اند. این فاکتور دارای شماره سریال قرمز برجسته است تا آن را از سایر فاکتورها متمایز کند. این فاکتورها به رنگ مشکی بر روی کاغذهای سفید، زرد و قرمز چاپ می شوند.
فاکتور رسمی تایید شده توسط واحد مالی در چند صفحه چاپ می شود

تعداد فاکتورهای رسمی بستگی به سلیقه و نیاز مشتری دارد. فاکتورها در 2 برگه یکی برای خریدار و دیگری برای فروشنده چاپ می شود. برای شرکت ها و فروشگاه های بزرگتر، فاکتور در 3 برگ، 2 برگ برای فروشنده، 1 برای حسابدار و 1 برگ برای آرشیو چاپ می شود. برخی از شرکت ها از فاکتورهای چهار صفحه ای استفاده می کنند و نسخه چهارم را در صورت نیاز به امور مالی یا دفتر تشکیل پرونده ارسال می کنند.

رنگ کاغذ فاکتور رسمی با توجه به سلیقه مشتری متفاوت است اما اولی معمولا سفید و دومی و سومی رنگی است که می تواند آبی، زرد یا قرمز و صورتی باشد

ابعاد فاکتور مالیاتی رسمی

سایز اصلی برای چاپ فاکتورهای مالیاتی رسمی A4 می باشد. از آنجایی که فاکتورها به راحتی قابل خواندن هستند، از این اندازه برای افزایش عرض ستون و متن بزرگ استفاده می کنند. البته A5 نیز می تواند انتخاب مناسبی برای انتخاب سایز فاکتورهای رسمی باشد، اما توصیه می شود از فاکتورهای سایز A4 استفاده شود تا عرض ستون های چاپی خیلی کم نشود و فضا نیز پر نشود. هنگام نوشتن فاکتور البته باید توجه داشت که سایز B4، B5 برای چاپ فاکتورهای آزاد نیز استفاده می شود نه اندازه معمول در فاکتورهای رسمی.

اندازه A5 معادل 14.2 x 21 سانتی متر است.
اندازه A4 برابر با 21 در 7.29 سانتی متر است.