پیش فاکتور رسمی چیست؟

پیش فاکتور رسمی چیست؟

در این مقاله به بررسی 3 ویژگی مهم پیش فاکتور رسمی می پردازیم. با ما بمان. همچنین پیش از این به مهم ترین مسائل و مشکلات فاکتورهای رسمی پرداخته ایم، برای مطالعه این مطلب می توانید به مقاله قبلی مراجعه کنید.چاپ فاکتور رسمی دارایی ملخی برجسته قرمز

سفارش چاپ فاکتور رسمی مورد تایید دارایی

۱- لطفا طرح بنر مورد نظر خود را از میان نمونه های پایین همین صفحه انتخاب نمایید.

۲- شماره طرح و تغییرات را به شماره 09372175263 واتساپ یا تلگرام کنید تا نمونه طراحی شده همانجا برای شما ارسال گردد.

۳- جهت تسریع در انجام کار با ما در تماس باشید – 02166405930 02166476539 09121735683 09125025800

مشخصات مهم برای صدور فاکتورهای رسمی

فاکتورهای رسمی، فاکتورهایی هستند که طبق قوانین وزارت اقتصاد و دارایی طراحی و تنظیم می شوند. طبق ماده 19 قانون مالیات ها به این صورتحساب ها مالیات بر ارزش افزوده نیز گفته می شود.

با پیشرفت و به روز رسانی نرم افزارهای حسابداری، اکثر فاکتورهای رسمی امروزی چاپ می شوند که مزایای بسیاری دارد. به عنوان مثال دیگر در این فاکتورها خط و خش، نامشخص بودن مشخصات کالا یا قیمت و … را نمی بینیم. چاپ و ارائه این فاکتورها با سریعترین زمان چاپ فاکتور و تحویل، زمان کمتری می برد.ویژگی های مهم فاکتور رسمی معتبر با تایید دارایی

مشخصات فاکتورهای رسمی چاپی

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، در این مقاله به بررسی 3 ویژگی مهم این عوامل می پردازیم. این 3 ویژگی عبارتند از:

نوع کاغذ:

نوع کاغذ بستگی به انتخاب اشخاص حقیقی و حقوقی دارد. کاغذ انتخابی برای چاپ، کاغذ اندونزی 80 گرمی است. این کاغذها برای استفاده در چاپگرها ایده آل هستند. از کاغذ 60 گرمی برای دست خط و کاغذ کپی بدون کربن استفاده کنید.تفاوت فاکتور رسمی معتبر با فاکتور غیر معتبر

تعداد برگه:

تعداد کپی یا صفحات نیز به انتخاب شخصی بستگی دارد، فاکتور می تواند 2 صفحه یا 3 صفحه باشد. اندازه کاغذ به طور کلی A4 است و همچنین می توان آن را با توجه به نیاز مشتری به A5 تبدیل کرد.

شماره سریال:

مهم ترین ویژگی فاکتور رسمی، نوع چاپ شماره سریال آن است. شماره سریال باید برجسته شده و با ملخ و قرمز چاپ شود.

مهمترین ویژگی های یک فاکتور

یکی از مواردی که هر فروشنده یا خریدار باید به آن توجه کند این است که فاکتور واضح و بدون خط و ابهام باشد. این موارد می تواند افراد را در معرض جرایم مالیاتی و سایر مشکلات قرار دهد.

به همین دلیل بسیاری از واحدهای تجاری سعی در رفع مشکل با نرم افزارها و برنامه های جدید حسابداری دارند. با این نرم افزارها بدون خط و ابهام فاکتور صادر می شود.
از دیگر ویژگی های مهمی که هر فروشنده باید به آن پایبند باشد و مشتریان نیز باید به آن توجه کنند، مهر تایید هم برای خریداران و هم برای فروشندگان است.

علاوه بر این، توضیحات محصول و مشخصات آنها باید به طور دقیق روی فاکتورهای دستی نوشته شود.

در صورتی که قیمت محصول با قیمت خرید متفاوت باشد و شامل تخفیف باشد، این تفاوت نیز باید در فاکتور درج شود.

ضمناً کد اقتصادی فروشنده باید در فاکتور رسمی درج شود

 

تفاوت فاکتور رسمی و فاکتور رسمی چیست؟

همانطور که می دانید فاکتور رسمی همان فاکتوری است که در قانون وزارت اقتصاد و دارایی مقرر شده است و تمامی واحدهای تجاری اعم از کوچک و بزرگ باید این فاکتور را داشته باشند و در هنگام فروش یا معامله کالا یا خدمات آن را در اختیار مشتریان قرار دهند.قوانین و انواع فاکتور های فروش رسمی را بشناسید

اما در عین حال، برخی از فاکتورهای موجود در بازار ممکن است دقیقاً مشابه فاکتورهای اصلی باشد که در واقع جعلی هستند. چگونه شناسایی کنیم؟ در ادامه به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

برخی از مشاغل ممکن است از فاکتورهای رسمی برای اهداف مختلف استفاده کنند. اما استفاده از آن آسان نیست، زیرا اداره مالیات می تواند فاکتور اصلی را به صورت چهره تشخیص دهد. مقامات مالیاتی کد اقتصادی فروشنده را بررسی و کنترل می کنند تا بدانند آیا شرکت فروش قانونی است یا خیر.

همچنین با بررسی شرکت یا فروشنده صادرکننده فاکتور می تواند اصالت کارت ملی خود را بررسی کند.
همچنین با اندازه گیری مشخصات مندرج در فاکتور و خود محصول می توان به تفاوت ها و انواع فعالیت در شرکت فاکتور دهنده پی برد.

راه دیگر برای تشخیص مشروع بودن فاکتور، بررسی چک های بانکی، فیش های سپرده و سایر اسناد مالی است.

توجه داشته باشید که فاکتورهایی که با نرم افزار اکسل طراحی شده و توسط چاپگرهای معمولی چاپ می شوند الزاماً مورد تایید سازمان دارایی نیستند.

شماره سریال فاکتور باید با رنگ قرمز مشخص شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید