چاپ فاکتور رسمی فوری

چاپ فاکتور رسمی فوری توسط مشاغلی که محصولات یا خدماتی را به مشتریان ارائه می دهند استفاده می شود. فاکتورها انواع مختلفی دارند، اما همه آنها به عنوان اسنادی عمل می کنند که ثابت می کند مشتری محصول یا خدماتی را خریداری کرده است.

فاکتورها به دو صورت رسمی و غیررسمی چاپ می شوند؛ فاکتورهای رسمی برای ارائه به اداره مالیات چاپ می شوند، در حالی که فاکتورهای غیررسمی چاپ شده و به درخواست شرکت به مشتریان ارائه می شوند. برخی از کسب و کارها برای تمام محصولات و خدماتی که می فروشند فاکتور تهیه می کنند، اما برخی دیگر فقط به درخواست مشتریان فاکتور صادر می کنند. طراحی زیبا و کیفیت بالا، اعتبار برند شما را برای مشتریان به ارمغان می آورد و از آنجایی که نام برند شما روی آن درج شده است، این پتانسیل را دارد که برند شما را به دیگران معرفی کند.

چاپ فاکتور رسمی

۱- لطفا طرح بنر مورد نظر خود را از میان نمونه های پایین همین صفحه انتخاب نمایید.

۲- شماره طرح و تغییرات را به شماره 09372175263 واتساپ یا تلگرام کنید تا نمونه طراحی شده همانجا برای شما ارسال گردد.

۳- جهت تسریع در انجام کار با ما در تماس باشید – 02166405930 02166476539 09121735683 09125025800

فاکتور چیست؟

این یک فاکتور کاغذی است که می توان آن را در اندازه های مختلف کاغذ چاپ کرد. کاغذهای A4 و A5 رایج ترین اندازه ها برای چاپ فاکتور هستند. انواع مشاغلی که محصولات یا خدمات را می فروشند از فاکتور استفاده می کنند. آنها خدمات یا محصولاتی را که به مشتریان ارائه می دهند در فاکتورهای خود فهرست می کنند. پس از ارسال فاکتور برای مشتری و پرداخت هزینه، وی به محتوای موجود در فاکتور دسترسی خواهد داشت.

سازمان های مختلف معمولاً برای هر خریدی که انجام می دهند فاکتور دریافت می کنند و حسابداری برای نظارت بر جزئیات تمام هزینه های سازمان انجام می دهند. بنابراین مشاغلی که با سازمان ها سروکار دارند باید فاکتور داشته باشند.

همانطور که گفتیم دو نوع فاکتور رسمی و غیر رسمی وجود دارد. برخی از سازمان ها برای خرید نیاز به فاکتورهای رسمی دارند، در حالی که برخی دیگر فاکتورهای متنی رایگان را می پذیرند. بنابراین لازم است فاکتور مربوطه مطابق انتظار مشتری چاپ شود.

اطلاعات مختلفی در مورد خریدار و فروشنده در فاکتور درج شده است که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم. نام برند و شماره فاکتور در نیمه بالایی درج شده است و فاصله برای تاریخ نیز در نظر گرفته شده است. پس از آن قسمت خریدار و فروشنده باید پرینت شود. لیست اطلاعات مورد نیاز برای چاپ برای خریداران و فروشندگان به شرح زیر است:

نام شخص حقیقی یا حقوقی
شماره اقتصادی یا شماره ملی
شماره ثبت
نشانی
کد پستی
شماره تلفن
این اطلاعات دو بار چاپ می شود، یک بار برای مشخصات خریدار و یک بار برای مشخصات فروشنده. پس از این اطلاعات، جدولی با ستون های مختلف راه اندازی می شود که در آن می توانید محصولات و خدمات خریداری شده را لیست کنید. عناوین رایج انتخاب شده برای لیست ستون های این جدول عبارتند از:

ردیف؛
نام محصول یا خدمات؛
قیمت واحد؛
وزن یا مقدار یا هر واحد اندازه گیری دیگری که برای کسب و کار شما قابل اجرا است.
قیمت کل؛
بدهکار؛
بدهکار

در قسمت پایین جدول اطلاعات کل صورتحساب ها، کل بدهی ها و کل اعتبارات ثبت شده است. در نهایت جایی برای ثبت امضای خریدار و فروشنده و تاریخ فاکتور وجود دارد. اینها اطلاعاتی هستند که به طور پیش فرض روی تمام فاکتورها چاپ می شوند، اما اگر به اطلاعات بیشتر یا کمتری نیاز دارید، باید قبل از شروع فرآیند چاپ با چاپگر هماهنگ کنید

چاپ فاکتور رسمی بدون کربن

فاکتورهای کپی کربن بدون کربن یکی از رایج ترین محصولاتی است که برای مشاغل مختلف چاپ می شود. به طور معمول، شرکت های جمع آوری که از فاکتور استفاده می کنند، یک نسخه را در اختیار مشتری قرار می دهند و نسخه دیگر را برای خود نگه می دارند. البته برخی از کسب و کارها به دلیل استراتژی های منحصر به فرد خود ممکن است به بیش از دو فاکتور نیاز داشته باشند.

افرادی که به چندین فاکتور نیاز دارند، تمام اطلاعات را دو یا سه بار می نویسند یا از کاغذ کربن استفاده می کنند. استفاده از کربن باعث بی نظمی در فاکتور شد. فاکتور بدون کربن این مشکل را حل می کند. این نوع فاکتورها در دو، سه یا چهار صفحه چاپ می شوند و وقتی در صفحه اول می نویسید، متن در صفحات بعدی نیز چاپ می شود. کاغذ برای چاپ فاکتور کپی بدون کاربن در رنگ های مختلفی مانند سفید، صورتی، زرد، آبی و سبز عرضه می شود. این تنوع رنگ به شما کمک می کند تا تشخیص دهید چه کسی باید صاحب هر فاکتور باشد و روش های حسابداری و تسویه حساب شما بر اساس فاکتورها با هم اشتباه گرفته نمی شود.

فاکتورهای کپی بدون کاربن نیز شماره گذاری شده است. شما می توانید تعداد فاکتورهای مختلفی را سفارش دهید که البته باید نوع آنها را نیز مشخص کنید. به عنوان مثال، کاربر یک فاکتور با سه هزار صفحه سفارش داده است، اما در واقع سه هزار صفحه دریافت کرده است، اما شماره فاکتور یک هزار بوده است. به زبان ساده، هر سری سه فویل (سفید، زرد و صورتی) یکسان شماره گذاری می شود و شماره فاکتور برای سری های بعدی تغییر می کند.

چاپ فاکتور رسمی

فاکتور رسمی مانند فاکتور غیررسمی چاپ و به اداره مالی ارائه می شود، اما باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

این نوع فاکتورها باید در دو یا چند صفحه چاپ شوند. یکی از آنها به خریدار داده می شود و فروشنده می تواند در صورت نیاز دو یا چند مورد را نگه دارد.
فاکتورهای رسمی باید دارای شماره سریال باشند. شماره تایید شده توسط اداره دارایی یک عدد قرمز است که با چاپ افست با دستگاه اهرمی چاپ می شود.
رنگ هایی که برای این نوع فاکتور انتخاب می شود معمولا زرد و سفید است و در صورت نیاز مشتری به صفحه سوم این صفحه باید به رنگ صورتی چاپ شود. البته می توانید رنگ های دیگری را برای ورق دوم و سوم انتخاب کنید، تنها نکته مهم این است که برگه اول سفید باشد.
این فاکتورها باید با رنگ مشکی چاپ و نوشته شوند.
کاغذ استاندارد برای چاپ فاکتورهای رسمی A4 و A5 است. البته، کارشناسان عموماً استفاده از کاغذ A4 را برای فاکتورهای رسمی توصیه می کنند تا هنگام نوشتن لیست محصولات خود، فضای خالی نداشته باشید.