فاکتور رسمی مورد تایید اداره دارایی

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در چاپ فاکتور فروش رسمی برای امور مالیاتی باید در نظر گرفته شود، شماره سریالی است که باید در فاکتور رسمی چاپ شود. تنها شماره سریال تایید شده توسط خزانه داری، شماره افست قرمز درج شده روی فاکتور است. این عدد توسط مقامات وزارت خزانه داری به راحتی قابل شناسایی است. فاکتور رسمی، فاکتور مالیات بر ارزش افزوده مورد تایید وزارت دارایی است. فاکتور با رنگ قرمز با شماره سریال پروانه مشخص شده است تا از بقیه متمایز شود. این فاکتورها به رنگ مشکی بر روی کاغذهای سفید، زرد و قرمز چاپ می شوند.

مهم: در صورت نیاز به فاکتورهای رسمی مورد تایید وزارت دارایی، حتما در گزینه نوع شماره، شماره ملخی را انتخاب کنید ، زیرا فاکتورهای بدون شماره یا با شماره های دستی یا عددی مورد تایید اداره عواید داخلی نیستند.

جهت چاپ فاکتور رسمی صورتحساب کالا و خدمات با شماره ملخی برجسته قرمز رنگ مورد تایید دارایی همین الان مشخصات شرکت خود را برای ما ارسال نمایید و همین امروز فاکتور رسمی شرکت خود را هر جای تهران (مرکز تهران، شمال تهران، جنوب تهران، شرق تهران یا مرکز تهران) دریافت نمایید.

سایز فاکتور رسمی
چاپ فاکتور رسمی
سایز فاکتور رسمی

اندازه فاکتور رسمی مورد تایید دارایی

سایز اصلی برای چاپ صورتحساب مالیاتی رسمی A4 می باشد. به دلیل راحتی فاکتورها از این اندازه برای پهنتر کردن ستون ها و بزرگتر کردن متن استفاده می کنند. البته A5 نیز می تواند انتخاب خوبی برای انتخاب سایز فاکتور رسمی باشد اما توصیه می شود از فاکتورهای سایز A4 استفاده شود تا عرض ستون چاپ شده کم نباشد و کمبود فضا برای نوشتن فاکتور وجود نداشته باشد. البته لازم به ذکر است که هنگام چاپ برای فاکتورهای معمولی از سایزهای B4 و B5 نیز استفاده می شود که سایزهای رایج در فاکتورهای رسمی نیستند. دانلود رایگان نمونه فایل فاکتور رسمی اکسل – psd – word – pdf – excel

 

  • ابعاد فاکتور A5 برابر با 2.14*21 سانتی متر می باشد.
  • ابعاد فاکتور A4 21 × 7.29 سانتی متر است.

چاپ فاکتور رسمی مورد تایید دارایی باشماره ملخی دارای چند برگ است؟

فاکتورهای رسمی بیشتر با سلیقه و نیاز به تصمیم گیری برای تغییر فاکتور در کمترین نسخه برگی می‌توانند یک نسخه را برای یک نسخه برای عرضه کنند. نسخه برای آرشیو آرشیو بایگانی می شود.

رنگ کاغد در فاکتورهای رسمی نسبت به سلیقه مشتری است اما برگه اول را سفید می کنند و برگه دوم و سوم را رنگی، که می تواند آبی، زرد یا قرمز و صورتی باشد.سفارش چاپ فاکتور رسمی دارایی

نوع و جنس کاغذ در چاپ فاکتور رسمی

برای چاپ فاکتورهای رسمی می توان از کاغذ بدون کربن یا رنگی استفاده کرد. کاغذ خودکپی یا کاغذ کربن شل با روکش خاصی تولید می شود که با اعمال فشار، رنگ های آبی یا سیاه را بدون استفاده از کربن به کاغذ زیرین منتقل می کند. چاپ بدون کربن فاکتورها معمولا در چندین نسخه انجام می شود که در پشت نسخه اول از کپسول های رنگی بسیار کوچک برای انتقال تصاویر یا متن به صفحه پایین استفاده می شود.

این نوع کاغذ که با نام NCR نیز شناخته می شود، معمولاً در گرمای 40 تا 240 گرم یافت می شود. البته هنگام چاپ صورتحساب مالیاتی رسمی استفاده از کاغذ کپی بدون کاربن توصیه نمی شود زیرا ممکن است به مرور زمان نوشته روی برگه دوم و سوم پاک شود.

نکته مهم: اگر از چاپگر برای صدور فاکتور استفاده می کنید، حتما به نوع کاغذ فاکتور رسمی توجه کنید. برای چاپ روی کاغذ بدون کربن حتما از چاپگر ماتریس نقطه ای استفاده کنید. اگر چاپگر شما لیزری یا جوهرافشان است، حتما از کاغذ کربنلس استفاده کنید.

موارد مهم برای چاپ فاکتور رسمی

چاپ فاکتور به عواملی مانند کاغذ فاکتور (رنگی یا بدون کاربن)، رنگ مورد استفاده در هنگام چاپ (سیاه و سفید یا رنگی)، صحافی فاکتور (نوع شماره گذاری: شماره گذاری برجسته یا معمولی) بستگی دارد. پس از انتخاب کاغذ مورد نیاز (کاغذ کربن شل یا ساده) نوع رنگ چاپ را انتخاب کنید، برای هر فاکتور می توانید از چاپ فاکتور تک رنگ (سیاه و سفید) یا چاپ فاکتور چهار رنگ (تمام رنگی) استفاده کنید. برای چاپ فاکتور سفارشی می توانید طرح خود را برای ما ارسال کنید، در صورت نداشتن طرح لطفا لوگو و مشخصات شرکت خود را برای ما ارسال کنید تا طراحان ما فاکتور را برای شما طراحی کنند، پس از چاپ مشتری فاکتور را چاپ خواهد کرد. مشخصات فاکتور رسمی های مورد تایید دارایی

صحافی فاکتور رسمی

توزیع نسخه های مختلف یک فاکتور با توجه به عملکرد و تعریف سازمانی متفاوت است، به طور کلی نسخه اول سفید و نسخه بعدی رنگی است. نکته توزیع کاغذ کربن این است که نسخه اول سفید و نسخه آخر معمولا زرد است تا به نسخه بعدی کپی نشود. نسخه های متوسط ​​صورتی، آبی و سبز هستند. سوراخ برای عواملی که کل نسخه را توزیع می کنند استفاده نمی شود، اما از برچسب ها استفاده می شود. زیرا در مورد جداول چند کپی آخرین نسخه ثابت است و قابل تفکیک نیست.

چه نوع اعدادی باید در فاکتورهای رسمی مورد تایید اداره مالیات استفاده شود؟

فاکتورهای رسمی مورد تایید وزارت دارایی باید دارای شماره پروانه باشند زیرا فاکتورهای بدون شماره یا با شماره دستی یا عددی مورد تایید اداره امور مالیاتی نیستند.

شماره سریال باید از چه شماره ای شروع شود و شماره از ابتدای سال شروع شود؟

شماره فاکتورهای رسمی معمولا تا ترتیب با شماره های 1000، 0002 و 0003 شروع می شود و لازم نیست هر سال از ابتدا شروع شود و شماره گذاری سال قبل ادامه یابد.

برای چاپ روی فاکتور از کدام چاپگر استفاده کنیم؟

همیشه از چاپگر ماتریس نقطه ای برای چاپ روی کاغذ بدون کربن (خود کپی) استفاده کنید. اگر چاپگر شما لیزری یا جوهرافشان است، حتما از کاغذ کربنلس استفاده کنید.

آیا فاکتورهای رسمی قابل چاپ یا دست نویس هستند؟

نکته قابل توجه این است که شماره سریال روی فاکتور درج نشده است. به همین دلیل توصیه می شود فاکتور اول را با دستگاه پروانه حک کنید و سپس از آن برای چاپ استفاده کنید و بقیه را به صورت دستی وارد کنید تا فاکتور بایت چاپ شده مشکلی نداشته باشد.

آیا عوامل عمودی مجاز هستند؟

در اغلب موارد چاپ فاکتورهای رسمی در سایز A4 و افقی می باشد اما در صورتی که در مواردی نیاز به تک برگه چند خطی باشد می توان از تک برگ 20 خطی استفاده کرد که در این صورت باید از برگه فاکتور استفاده کرد. چاپ عمودی

توجه داشته باشید که فاکتورهای بالا صرفا جهت صدور فاکتور رسمی دستی قابل استفاده هستند. اگر تصمیم دارید کامپیوتری فاکتور صادر نمایید حتما قبل از سفارش چاپ فاکتور رسمی به ما اطلاع دهید

سفارش چاپ فاکتور رسمی دارایی