فاکتور رسمی چیست؟

فاکتور رسمی به هر سند یا فاکتوری گفته می شود که خریدار و فروشنده به هر شکل دستخط، کاغذ یا رایانه برای تایید معامله امضا می کنند. اساسا فاکتور رسمی فاکتوری است که توسط سازمان مالیاتی تایید شده است، ما در مورد صدور فاکتور رسمی و فاکتور رسمی معتبر برای خرید و فروش فاکتورهای رسمی صحبت می کنیم.

چاپ فاکتور رسمی

۱- لطفا طرح بنر مورد نظر خود را از میان نمونه های پایین همین صفحه انتخاب نمایید.

۲- شماره طرح و تغییرات را به شماره 09372175263 واتساپ یا تلگرام کنید تا نمونه طراحی شده همانجا برای شما ارسال گردد.

۳- جهت تسریع در انجام کار با ما در تماس باشید – 02166405930 02166476539 09121735683 09125025800

فاکتور رسمی برای تایید دارایی

به طور خلاصه، هر سندی که در آن فروشنده در معامله ای فاکتوری را با مهر یا امضا به خریدار تحویل دهد و اسناد آن توسط یکی از طرفین امور ملکی تسلیم شده باشد، رسمی است و می تواند برای هر دو طرف حق ایجاد کند، خواه کاغذ باشد. کیفیت هنوز کامپیوتری است، سپس رسمی شدن فاکتور با پذیرش فاکتور توسط سازمان مالیاتی تعیین می شود.

برای تعریف رسمی، صورتحساب های مقرر در قوانین وزارت اقتصاد و دارایی را صورتحساب رسمی می گویند و مشخصات صورتحساب های مصوب وزارت دارایی را در ماده 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده آمده است.

در حال حاضر با مکانیزه شدن کار حسابداری در تمامی اقشار، بسیاری از کسب و کارها از نرم افزارهای حسابداری برای صدور فاکتور استفاده می کنند، به طوری که انواع فاکتورها مانند فاکتورهای از پیش صادر شده، فاکتور فروشگاهی و فاکتور رسمی به صورت خودکار صادر می شود. صدور و چاپ فاکتورهای معتبر رسمی، فاکتورهای غیر رسمی، فاکتورهای رسمی ارزش افزوده، فاکتورهای رسمی دارایی، فاکتورهای رسمی مازاد، فاکتورهای شخصی، فاکتورهای انبار حواله، فاکتورهای نمایشی و غیره.

به این ترتیب ایجاد و چاپ فاکتور مدتی طول می کشد، زیرا تنها با چند کلیک تمام اطلاعات مورد نیاز شما در یک فاکتور آماده و آماده چاپ قرار می گیرد.
بسته PDF-Word-PSD شامل ده ها فاکتور فروش قابل ویرایش…

فاکتور رسمی فروش شما باید با فاکتور نمونه اداره مالیات مطابقت داشته باشد. از ده ها فاکتور فروش ما با هزینه بسیار کم استفاده کنید و کسب و کار خود را رونق دهید. باید به یاد داشته باشید که فاکتورهای رسمی دارای پارامترهای مختلفی هستند که همه آنها را می توان در فاکتورهای ما یافت.
مشخصات چاپ فاکتور رسمی (ملاک، مالیات، خدمات، فاکتورهای فروش محصول) شامل موارد زیر است:

– نوع کاغذ می تواند کاغذ تحریر اندونزیایی 80 گرمی برای چاپگر یا 60 گرم کاغذ دست خط، با استفاده از کاغذ کربن و بدون کربن، از جمله خودکپی، کربن، بدون کربن و NCR باشد.

– تعداد کپی یا صفحات توسط خود شخص تعیین می شود، می تواند دو صفحه یا سه صفحه باشد و در مورد سایز کاغذ معمولاً اشخاص حقیقی و حقوقی سایز A4 را انتخاب می کنند، اما انتخاب سایز A5 مشکلی ندارد.
– ویژگی مهم برای چاپ فاکتور رسمی، نوع چاپ شماره سریال آن است که باید به صورت چاپ افست یا چاپ گلدوزی، قرمز و کمی برآمده، تشخیص آسان توسط حسابرسان دارایی و کاملا متفاوت با چاپ دیجیتال باشد. و شماره گذاری دستی .

برای ثبت صورت‌حساب‌های فروش کالاها و خدمات دریافتی از سایر واحدهای تجاری یا صورت‌حساب‌های ارائه خدمات توسط واحد تجاری در حساب دارایی یا هزینه‌ای به منظور تعیین قابل قبول بودن پرداخت به عنوان هزینه وجود دارد، پیشنهاد بند 147 قانون مالیات. . آیین نامه مستقیم و ماده 148 همان قانون را بخوانید.

بر اساس ماده 147 قانون مالیات های مستقیم، هزینه های قابل قبول تعیین درآمد مشمول مالیات بر اساس محدوده متعارف اسناد و مدارک و هزینه های کسب درآمد مؤسسه مطابق با تفسیر مفاد این قانون در طول مدت تعیین شده است. دوره مالی در رابطه با رعایت نصاب مقرر مرتبط است. در مواردی که حق الزحمه در این قانون مقرر نشده باشد و یا از حد نصاب مقرر در این قانون بیشتر باشد ولی پرداخت آن به موجب قانون یا مصوبه هیأت وزیران باشد قابل قبول است. ماده 148 قانون مالیات های مستقیم انواع حق الزحمه های قابل قبول را از نظر کفایت و مستندات و عرفی و حسابرسان مالی با استناد به مواد همان ماده و نامه های مربوط به آن که از کسب و کار امتناع یا قبول می کنند مشخص می کند. واحد.
در خصوص فاکتورهای رسمی نیز باید گفت که تمامی واحدهای تجاری که از نظام مالیات بر ارزش افزوده استفاده می کنند باید فاکتور رسمی را به خریداران خود ارائه دهند، بنابراین صدور فاکتور رسمی ربطی به متراژ واحد تجاری ندارد و هر خریدار می تواند. وجوهی که پرداخت کرده است را مطالبه کند. صدور فاکتور رسمی، در صورت امتناع فروشنده از صدور صورتحساب رسمی، مطابق با آن مجازات خواهد شد. با توجه به نامه مالیاتی در خصوص صندوق‌های نیمه مکانیزه مورد استفاده فروشگاه، بسیاری از فاکتورهای صادر شده دارای قابلیت صدور فاکتور قانونی هستند، اگرچه فاکتور رسمی نیستند، اما نمی‌توان از این موضوع به عنوان دلیل قابل تأیید برای عدم پذیرش هزینه استفاده کرد. استاندارد مورد قبول حسابرس مالیاتی، بند 147 و 148 قانون مالیات های مستقیم است.

فاکتور رسمی

نکات مربوط به فاکتورهای رسمی

در بسیاری از مواقع به ریزه کاری ها توجهی نمی کنیم و باعث می شویم که جرایم مالیاتی برایمان اتفاق بیفتد مانند صدور فاکتور اشتباه، عدم توجه به صدور فاکتور رسمی و ….

بسیاری از افراد جامعه هنوز مخالف مالیات هستند، آنها فکر می کنند که مالیات و مدیریت اموال فقط یک منبع است، آنها فکر می کنند که امور دارایی فقط جریمه مالیاتی به عنوان ابزار جمع آوری آنهاست، اما اینطور نیست. .

وقتی قانون اجرا می شود می خواهند تمام جامعه زیر پرچم این قانون کار کنند، آن وقت اداره دارایی و باجگیران دلیلی برای ترس و فرار ندارند، اما مراقب اجرای قانون باشند، زیرا بسیاری از مردم آن را فراموش می کنند. .

قانون مالیات مستقیم و اصطلاحاتی که از آن استفاده می کند منبع خوبی برای مالیات دهندگانی است که به دنبال پاسخ به سؤالات خود هستند. علاوه بر این، وزارت مالیه مقررات و مقررات جدید مربوط به قانون را صادر کرده است. آنها به مالیات دهندگان اطلاع خواهند داد.